Dec 2, 2017

Światowa Wystawa Psów Rasowych

World Dog Show w tym roku miała miejsce w Lipsku, w Niemczech. Świetnie przygotowana, z potężną liczbą odwiedzających, pięknymi psami i super oprawą. 4 dni emocji dla tych, którzy byli na ringu, a dla nas kilka godzin - pomiędzy trzema ringami, na których pokazywane były mopsy.
Wystawa światowa czyli nazywana przez hodowców "świetlówka" to najważniejsza impreza dla hodowców. Tu pokazują się najpiękniejsze psy, spotykają ludzie z całego świata, poznają, nawiązują kontakty, co jednak najważniejsze - oglądają psy.

W tym roku, podobnie jak na wystawie europejskiej (czytaj niżej) gościliśmy towarzysko i fotograficznie. CUdowne przeżycie, które polecam każdemu ambitnemu hodowcy. Poznanie trendów, innych linii, niż te które widzimy na polskich wystawach oraz przyjrzenie się z bliska najlepszym mopsom świata, to moment, w którym możemy się wiele nauczyć. Dzięki takim doświadczeniom powstają plany hodowlane.

Aparat się zagrzał, migawka nie odpoczęła nawet przez moment. Wszystkie zdjęcia z tej wystawy publikujemy na FB, tu jedynie kilka:

Zwycięzca świata (BOB)